Daugumai yra tekę patirti, kas yra apelsino žievelę primenanti oda, tačiau šiandien šį defektą galima sumažinti taikant gydymą, kuris šalina jo atsiradimo priežastis.
Celiulitas yra turbūt pati demokratiškiausia estetinė problema, nes jis negailėdamas niokoja net liekniausių moterų ir paauglių mergaičių odą. Anksčiau ar vėliau su juo susiduria devynios iš dešimties dailiosios lytis atstovių. Nepageidaujamasis apelsino žievelės vaizdas išsivysto dėl poodyje vykstančių riebalinio ir jungiamojo audinio pakitimų, atsirandančių dėl suprastėjusios kraujo mikrocirkuliacijos, užsilaikančių skysčių ir toksinų, sulėtėjusios medžiagų apykaitos. Tokiose sąlygose formuojasi riebalų ląstelių mazgeliai, kuriuos apipina standžios kolageno skaidulos. Cirkuliacijai negerėjant šie mazgeliai vis didėja ir tampa vis labiau matomi.
Celiulito rūšys
Celiulitas yra progresuojanti būklė, turinti 4 sunkumo laipsnius, ir skirstoma į 3 tipus:
⦁ edeminis celiulitas, kurį iš esmės sukelia užsilaikantys skysčiai, nuo kurių oda tampa blyškesnė ir šaltesnė;
⦁ pluoštinis celiulitas, kuomet užčiuopiami mazgeliai yra kieti ir skausmingi;
⦁ riebalinio sluoksnio celiulitas su standžiais mazgeliais, kuriuose visiškai sutrikusi cirkuliacija ir aprūpinimas deguonimi, išsivystęs vietinis uždegimas, oda įgavusi čiužinį primenančią išvaizdą.
Pagrindinės celiulito priežastys ir labiausiai pažeidžiamos kūno vietos
Celiulitas pirmiausiai ir dažniausiai išsivysto ant šlaunų ir sėdmenų, tačiau dažnai jis pažeidžia ir rankų odą. Celiulito atsiradimui daug įtakos turi genetika, tačiau jo atsiradimą skatina viskas, kas blogina kraujo ir limfos apytaką bei didina riebalinį sluoksnį, nes didėdamas jis spaudžia kraujagysles ir gilina odoje matomas duobutes. O tokių veiksnių yra begalė: per ilgas sėdėjimas, rūkymas, bloga kūno laikysena, per ankšti rūbai, per ilgas stovėjimas, sukeliantis kapiliarų trūkinėjimą, hormonų disbalansas, sukeliantis vandens kaupimąsi, bei prasta mityba, skatinanti riebalų kaupimąsi ląstelėse, kurios vėliau užspaudžia kraujagysles ir trikdo mikrocirkuliaciją.
Todėl pirmoji taisyklė, siekiant užkirsti kelią celiulitui, yra ugdyti gerus mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius nuo pat mažumės, nes tai yra pats geriausias vaistas, saugantis nuo viršsvorio, skysčių susilaikymo ir kraujotakos sutrikimų.
Celiulito gydymo priemonės: veiksmingos ir neinvazinės Icoone procedūros
Tačiau ką daryti, jei, nepaisant visų mūsų pastangų, oda vis tiek atrodo kaip apelsino žievelė? Laimei, egzistuoja nemažai celiulito gydymo priemonių, iš kurių viena efektyviausių – Icoone procedūros, gydančios šio defekto priežastį. Ši metodika veikia dėl specialios aparato antgalių su mikrostimuliatoriais technologijos, vadinamos multimikroalveoline stimuliacija, kuri lyg tūkstančiai mažyčių rankų masažuoja odą sukeldama iki 21 600 mikrostimuliacijų per minutę. Šis unikalus ir inovatyvus odos stimuliavimo būdas mobilizuoja giliausiai esančius odos ir poodinio audinio resursus.
Moksliniai tyrimai parodė, kad toks mikromasažas duoda makrorezultatų: jis gerina kraujotaką, suteikia jungiamojo audinio skaiduloms lankstumo, todėl skatinami medžiagų apykaitos procesai, sumažėja riebalinio audinio įsitempimas, pagerėja skysčių nutekėjimas ir kraujotaka, o kartu pagerėja ir celiulito pažeistos odos išvaizda bei bendra jos kokybė.
Įvairūs Icoone antgaliai, kuriais galima gydyti net švelniausias ir sunkiausiai prieinamas kūno zonas, taip pat skleidžia LED ir/arba lazerio spindulius. Taip kova su celiulitu tampa dar veiksmingesnė, nes leidžia dar labiau sustiprinti mikrostimuliacijos poveikį ir suardyti riebalų sankaupas tose vietose, kuriose dietos pokyčiai ir fiziniai pratimai yra mažiau veiksmingi.
Celiulito sumažėjimas po Icoone procedūrų matomas iškart, nes šios natūralius organizmo išteklius aktyvuojančios neinvazinės procedūros harmonizuoja kūno formas ir sukelia stiprų momentinį lengvumo pojūtį.