Kuo ypatinga kosmetologų šlovinama gintaro rūgštis?
Bėgantis laikas palieka žymes mūsų veiduose – jo nesustabdysi, tačiau atjauninti savo odą tikrai galima. Ir tam visai nereikia griebtis skalpelio.
Apie Baltijos auksu vadinamo gintaro gydomąsias ar net stebuklingąsias savybes girdėjo ne vienas – juk ir pats žodis „gintaras“ reiškia „saugantis nuo ligų“. Tačiau galima lažintis, kad apie gintaro rūgštį ir apie ypatingas jos savybes, mūsų odai galinčias suteikti gyvybingumo ir spindesio, girdėjo tikrai ne visi. Itin populiari užsienyje, gintaro rūgštis ima užkariauti ir jaunystę norinčių išsaugoti lietuvaičių širdis.
Kas yra ši stebuklinga rūgštis?
Nors dažniausiai gintaras mus puošia, išties tai yra kur kas daugiau nei akmenėlis pakabutyje, apyrankėje ar auskaruose. Gintaras – mineralas, kurį nuo senų senovės žmonės naudojo medicinoje. O štai gintaro rūgštis – tikra senėjimo procesų prevencija, ne veltui vadinama jaunystės eliksyru. Mūsų odą kasdien veikia miesto tarša, kondicionieriai, dulkės, žalingi įpročiai, prasta mityba. O kur dar stresas ir nuovargis. Jeigu jaučiate, kad jūsų oda pavargusi, papilkėjusi ir praradusi elastingumą, ši rūgštis gali jai grąžinti gyvybingumą ir jaunystę.
Gintaro rūgštis yra produktas iš gamtos. Ji gaunama perdirbant natūralų gintarą, kartu išlaikant naudingąsias jo savybes. Gintaro rūgštis taip pat randama ir maisto produktuose: brokoliuose, rabarbaruose, sūriuose. Ją gamina ir mūsų pačių organizmas – gintaro rūgštis saugo jį nuo perteklinių oksidacinių reakcijų. O kai organizme šios rūgšties pritrūksta, gali kilti uždegimas, kurį greitai išduoda ir oda.
Tinka visiems
Jei sukate galvą, ar ši rūgštis jums tinkama, vienareikšmiškas atsakymas – taip. Ji yra visiškai nekenksminga mūsų organizmui, odai. Be to, nesukelia alergijos ir nekemša porų. Ją gali įsigyti bet kokį odos tipą turintys žmonės – ji tinka sausos, mišrios ar net į aknę linkusios odos savininkams.
O naudojant produktus su gintaro rūgštimi ar atliekant vis labiau populiarėjančias kosmetologines procedūras, per itin trumpą laiką galima pamatyti ir džiuginančius rezultatus: atsigauna pavargusi, gyvenimo būdo ir laiko paveikta oda. Tiesa, neapsigaukite – gintaro rūgštis tinka ne tik brandžiai odai. Į gintaro rūgštį verta atkreipti dėmesį vos tik susidūrus su pirmaisiais senėjimo požymiais. Ji veikia ne tik raukšles – veikiau gerina ir išlaiko odos kokybę. Tai tarsi jaunos, sveikos ir skaisčios odos garantas. Jaunesniame amžiuje gintaro rūgštis ypač tinka tiems, kurie turi po aknės likusių randelių, taip pat – pigmentinių dėmių.
Rūgšties naudojimas
Parduotuvių lentynose galima rasti daug kremų, prausiklių ar kitų veido priežiūros priemonių, prisotintų šia rūgštimi. Dažniausiai jos būna švelnios tekstūros, o oda lengvai priemones įsisavina.
Gintaro rūgštis plačiai naudojama ir kosmetologijoje. Viena saugiausių neinvazinių procedūrų – gintaro rūgšties odos šveitimas. Procedūra nepažeidžia odos, o rezultatus greitai pastebėsite. Jos metu gintaro rūgštis pašalina negyvas odos ląsteles nuo odos paviršiaus ir leidžia veikliosioms medžiagoms pasiekti giliausius odos sluoksnius. Gintaro rūgštis taip pat stangrina odą, mat skatina jos elastingumą, stimuliuoja kolageno sintezę. Dėl to oda ne tik sustangrėja, bet ir atgauna spalvos vientisumą.
Gintaro rūgštis efektyviai veikia, kai yra derinama su įvairiais odai naudingais ingredientais. Pavyzdžiui, šilko proteinais, avokado ar kanapių aliejumi, kolagenu ar panašiai. Jų sintezė padeda pasiekti ilgalaikių rezultatų.
Tačiau bene veiksmingiausia ir populiariausia procedūra – redermalizacija, kai gintaro rūgštis derinama su hialurono rūgštimi. Anot specialistų, kartu naudojant hialuroną ir gintaro rūgštį, palyginus su preparatais, kurių pagrindą sudaro tik hialuronas, galima pasiekti tris kartus geresnių rezultatų. Redermalizacija padeda efektyviau stimuliuoti odos atsinaujinimo procesus, sumažinti odos pigmentaciją, atkurti per metus, stresą, žalingus įpročius prarastą odos drėgmės balansą ir netgi sulėtinti odos senėjimo procesus. Tiesa, redermalizacija ne tik atjaunina odą, bet ir stiprina kapiliarines sieneles, greitina odos atsinaujinimo procesus – atstato natūralų, sveikoms ląstelėms būdingą metabolizmą.
Redermalizacija atliekama paprastai – mikroinjekcijomis. Gydytojas mikroadata suleidžia preparatą į norimas sritis. Tiesa, redermalizacija tinka ne tik veidui. Jei jaučiate, kad laikas aplenkė ir kitas jūsų kūno vietas, gintaro ir hialurono rūgštis galima suleisti ir ten – pavyzdžiui, plaštakas, dekolte ar kaklą.
Ši procedūra prieš kitas turi ir akivaizdžių privalumų, kurie ją išskiria iš gausybės kitų:
Galima atlikti vasarą. Šiltuoju metų laiku daugelis procedūrų yra nerekomenduojamos – tarkime, lazerinės. Ypač jei daug laiko leidžiate saulėje. Tačiau palepinti savo odą norisi ir vasarą. Tad lieka rinktis procedūras, kurios odą gaivina ir drėkina. Tuo pačiu – saugo nuo kenksmingo saulės poveikio, nes gintaro rūgštis blokuoja melanino gamybą.
Galima atlikti jautriai odai. Taip, perskaitėte teisingai – ši procedūra tinkama net jautrios odos savininkams, nors daugelis injekcinių procedūrų jiems nerekomenduojamos. Šio tipo oda – ne tik jautri, bet ir plona, o kapiliarai yra arti paviršiaus. Todėl jautrią odą galima lengvai sudirginti. Gintaro rūgštis turi stiprų antioksidacinį poveikį, mažina uždegimą – taip ji stiprina ir netgi storina jautrią odą.
Galima atlikti ne tik veidui. Raukšlės, pigmentinės dėmės ir kiti laiko palikti ženklai atsiranda ne tik ant veido, tad labai svarbu rūpintis ir kitomis kūno vietomis. Dažnai raukšlės atsiranda ant kaklo, rankų. O su amžiumi oda šiose vietose – ypač kakle – suglemba. Preparatai su gintaro rūgštimi gali atjauninti odą ir užmaskuoti amžių išduodančius ženklus: pašviesinti senatvines dėmes, išlyginti odą, sumažinti raukšlių kiekį, paputlinti odą.
Galima sumažinti randus. Nors randų šalinimas – sudėtingas procesas, tyrimai ir patirtis rodo, kad gintaro rūgšties naudojimas gali turėti teigiamą poveikį. Nors randų redermalizacija nepanaikins, gintaro rūgštis pašviesina ir netgi kiek užpildo randus, tad jie tampa ne tokie matomi.
Galima pašviesinti patamsėjusius paakius. Nuovargis, stresas, greitas gyvenimo būdas – visą tai gali išduoti patamsėję ar net patinę paakiai. Tai – itin jautri veido sritis, tad būtina parinkti preparatą, kuris nesuerzintų plonos odos ir nepablogintų būklės. Redermalizacija su gintaro rūgštimi greitai ir efektyviai pagerina susilpnėjusios, suglebusios odos būklę, sumažina smulkių raukšlelių kiekį, o veidas iškart atrodo labiau pailsėjęs.
Galima atlikti odai, turinčiai rožinę. Sergantiems šia liga reikia atsargiai rinktis kosmetikos ir odos priežiūros priemones. Tačiau įrodyta, kad gintaro rūgštis gali padėti „kovoti“ su rožine – ji mažina odos kaitimą, raudonį, kapiliarus ir bendrą odos jautrumą.
Be to, redermalizacija gali pakoreguoti hiperpigmentaciją ir būti puiki fotosenėjimo prevencija.
Rezultatai matomi iškart
Gintaro rūgštis veikia tarsi vitaminai – savo odai davus jų dozę, ji iškart ir padėkoja. Po procedūros oda atrodo gyvybinga, spindinti, pailsėjusi ir sudrėkinta. Redermalizacija – neskausminga procedūra, kurios pakanka vos 2–3 kartų ir galite džiaugtis sugrįžusia jaunyste. Žinoma, procedūrų skaičius gali kisti, priklausomai nuo kiekvieno žmogaus problemos ar poreikių. Po šio odos jauninimo kurso rezultatai išlieka iki keletos mėnesių.